SPRAWOZDANIE Z Etapu Powiatowego
V KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO

         Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Miasta Biała Podlaska i Powiatu Bialskiego, zainteresowani rozwijaniem kompetencji językowych i poszerzaniem wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, już po raz piąty wzięli udział w konkursie języka niemieckiego.
Konkurs został zorganizowany przez Polsko-Niemieckie Centrum Przedsiębiorczości w Białej Podlaskiej prowadzone przez Podlaską Agencję Consultingową  RECTUS – WOC, Stowarzyszenie Polska w Unii Europejskiej, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oraz OHP Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białej Podlaskiej.
Patronat honorowy nad tą inicjatywą objęli:  Pan Prof. zw. dr hab. Andrzej Kidyba Konsul Honorowy RFN w Lublinie, Pan Marian Najdychor Z-ca Komendanta Głównego OHP, Pan Karl – Heinz Schröter Starosta Powiatu Oberhavel, Pan Tadeusz Łazowski Starosta Powiatu Bialskiego, Pan dr Piotr Gawryszczak Lubelski Wojewódzki Komendant OHP.
Etap szkolny konkursu odbył się dnia 10.03.2009 roku w liceach ogólnokształcących i technikach z całego województwa lubelskiego. Uczestniczyło w nim 230 uczniów z 24 szkół, w tym 112 uczniów z 11 szkół z Miasta Biała Podlaska i Powiatu Bialskiego.

Etap Powiatowy dla uczniów z Miasta Biała Podlaska i Powiatu Bialskiego  miał miejsce 04.04.2009 roku. Uczestniczyło w nim 51 osób z 11 szkół, z których wyłoniono 10 najlepszych uczniów (5 z Miasta Biała Podlaska i 5 z Powiatu Bialskiego).
Gośćmi honorowymi konkursu byli: Starosta Bialski Pan Tadeusz Łazowski, Pani Elżbieta Głowińska główny specjalista w Wydziale Spraw Społecznych Powiatu Bialskiego, dziennikarz Słowa Podlasia Pan Jerzy Trudzik.  W jury zasiedli: przewodnicząca – Pani mgr Mirosława Michałek oraz Pani mgr Katarzyna Borysiuk.

Wśród uczestników z Miasta Biała Podlaska:
I miejsce zajęła – Katarzyna Kowalczyk z I LO im. J.I. Kraszewskiego
Następne miejsca zajęli kolejno:

 

Wśród uczestników z Powiatu Bialskiego:
I miejsce zajął – Damian Olczuk z LO im. Gen. Wł. Sikorskiego
z Międzyrzeca Podlaskiego
Następne miejsca zajęli kolejno:

Dla 10 finalistów etapu powiatowego przewidziano atrakcyjne nagrody, w tym dwa wyjazdy wraz z opiekunem do Oberhavel w Niemczech.  
Dodatkowo 3 najlepsze reprezentacje szkół z Miasta Biała Podlaska i Powiatu Bialskiego otrzymają puchary. Uroczyste wręczenia nagród odbędzie się podczas Finału Konkursu na szczeblu wojewódzkim dn. 18.04.2009r..

Dnia 18.04.2009 roku odbędzie się Finał Konkursu Wojewódzkiego do którego zakwalifikowało się 75 uczniów, w tym 15 z Miasta Biała Podlaska i Powiatu Bialskiego, którzy uzyskali największą liczbę punktów w eliminacjach powiatowych. Są to:

 

GALERIA

poprzednia strona