Drugie miejsce naszego licealisty - Tygodnik Podlaski 30.04.2011

Rectus przyznał najlepszym nagrody - Słowo Podlasia 26.04.2011

Finał wywalczyli po niemiecku - Wspólnota 13.04.2011

Radzyń wyprzedził bialskie szkoły - Wspólnota 04.05.2010


Nr 14, 03-09.04.2007 r.

Licealiści po niemiecku

Aleksandra Skrzyniarz z ILO im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej zajęła pierwsze miejsce w konkur­sie języka niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tuż za nią uplasowały się Sylwia Kruczek i Paulina Kosieradzka z bial­skiego liceum E. Plater. Czwarta była Beata Rozwadowska z liceum Kraszewskiego, pią­ty Piotr Litwiniuk z LO w Międzyrzecu Pod­laskim i szósta Katarzyna Stańczuk z liceum E. Plater.


W gronie finalistów i organizatorów konkursu Aleksandra Skrzyniarz,
z pucharem dla drużyny I LONa kolejnych miejscach, do końca finałowej dziesiątki, znaleźli się uczniowie li­ceum Kraszewskiego: Patrycja Ostapiuk, Marta Łojewska, Anna Wetoszka i Piotr Brożyna. Ta szkoła, najliczniej reprezentowna w gronie finalistów, zajęła pierwsze miej­sce w rywalizacji drużynowej. Otrzymała za to puchar ufundowany przez starostę Oberhavel Karia Heinza Schretera. Drugie miej­sce drużynowe przypadło liceum E. Plater, a trzecie LO w Międzyrzecu Podlaskim. Był to już trzeci konkurs organizowany przez Podlaską Agencję Consultingowa Rectus-WOC, pod patronatem honorowym am­basadora Niemiec w Polsce Reinharda Schweppe i starosty powiatu bialskiego Tadeusza Łazowskiego. Do pierwszej części finału zakwalifikowało się 38 uczniów z liceów w Białej Podlaskiej i powiecie ziemskim. Spośród nich najlepsza dziesiątka w ścisłym finale odpowiadała na pytania ustnie.

Jerzy Trudzik
j.trudzik@slowopodlasia.pl
Nr 9, 27.02-05.03.2007 r.

O puchary z niemieckiego

Około setki uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Białej Podlaskiej powiatu przystąpiło do pierwszego etapu konkursu ję­zyka niemieckiego, to już trzeci taki konkurs, którego organiza­torami są: Polsko-Niemieckie Centrum Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Polska-Unia Eu­ropejska oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Batalia rozgrywa się o puchary starosty niemieckiego powiatu Oberhavel, starosty bialskiego Tadeusza Łazowskiego, który objął patronat honorowy, oraz prezesa Rectus-WOC Tadeusza Kucharuka. Organizatorzy poprosili ambasadę Republiki Federalnej Niemiec w Polsce o wsparcie przedsięwzięcia.

(tr)

Kontakt:

21-500 Biała Podlaska
ul. Warszawska 14 p.16
lub Al. 1000 lecia 32
tel./fax (083) 343 14 60
e mail: rectus.woc@neostrada.pl