UWAGA!!! Trwa nabór do Studium Celnego w Białej Podlaskiej!!! Więcej informacji tel. 83 343 14 60
Unijny Kodeks Celny - zmiany w obrocie międzynarodowym

Od 1 maja 2016 r. obowiązuje nowy Unijny Kodeks Celny. Zapraszamy wszystkich chętnych na szkolenie dotyczące zmian w obrocie międzynarodowym.Szkolenie organizuje Podlaska Agencja Consultingowa RECTUS - WOC S p. z o.o. organ prowadzący Studium Celne.

zobacz więcej


V Konkurs "Piękne czytanie prozy H. Sienkiewicza"

Podlaska Agencja Consultingowa RECTUS-WOC Sp. z o.o. wraz z miejską Biblioteką Publiczną w Białej Podlaskiej już po raz piąty organizuje konkurs pt. "Piękne czytanie prozy H. Sienkiewicza"

zobacz więcej


Konkurs Przystanek Europa - lista zakwalifikowanych do II etapu

Przedstawiamy listę osób zakwalifikowanych do II etapu Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Przystanek Europa”:

zobacz więcej


IV Konkurs "Piękne czytanie prozy J. I. Kraszewskiego"

Podlaska Agencja Consultingowa RECTUS-WOC Sp. z o.o. wraz z miejską Biblioteką Publiczną w Białej Podlaskiej już po raz czwarty organizuje konkurs pt. "Piękne czytanie prozy J.I. Kraszewskiego"

zobacz więcej


OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY

Studium Celne w Białej Podlaskiej wraz z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Przewoźników oraz Izbą Celną w Białej Podlaskiej organizuje Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Spedycja – Transport – Cło.

zobacz więcej


Konkurs Przystanek Europa - lista zakwalifikowanych do II etapu

Przedstawiamy listę osób zakwalifikowanych do II etapu Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Przystanek Europa”:
- szkoły gimnazjalne lista
- szkoły ponadgimnazjalne lista

zobacz więcej


IV konkurs wiedzy "WIEM wszystko o zawodach TSL"

Zgłoś się do udziału w IV Konkursie wiedzy "Wiem wszystko o zawodach TSL" Odpowiedz na dwa z poniższych pytań i zgarnij nagrody.

zobacz więcej


Agent Celny - bez egzaminu ale z wyższymi kompetencjami

W 2014 roku w ramach ustawy o deregulacji zawodów nastąpiła zmiana w zasadach dostępu do wykonywania zawodu Agenta Celnego. Nowa ustawa likwiduje egzamin państwowy potwierdzający kwalifikacje w zawodzie ale podwyższa wymagania kompetencyjne.

zobacz więcej


Konkurs Przystanek Europa

Konkurs jest adresowany do uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego, którzy są zainteresowani konfrontacją własnych wiadomości i umiejętności z rówieśnikami a także rozwojem umiejętności plastycznych – szkoły podstawowe.

zobacz więcej


Oferta pracy

Oferta pracy na stanowisko: kierownik / dyrektor zakładu branży budowlanej.

zobacz więcej


UWAGA!! Oferta stażu!

Podlaska Agencja Consultingowa RECTUS-WOC Sp. z o.o. poszukuje stażystki/stażysty na stanowisko specjalisty ds. marketing. Zgłoszenia można wysyłać na adres biuro@rectus.edu.pl lub osobiście ul. Warszawska 14 p.6, 21-500 Biała Podlaska.

zobacz więcej


Praca - ogłoszenie

Sklep spożywczy w Białej Podlaskiej zatrudni sprzedawcę, mile widziani również studenci. Więcej informacji (83) 343-14-60


Rozpoczęcie roku w Studium Celnym

14 września w Studium Celnym odbyła się już XIV inauguracja roku szkolnego. Prawie setka słuchaczy pierwszego i drugiego roku technika administracji rozpoczęła nowy rok szkolny. Zgromadzonych gości powitała nowa Dyrektor Szkoły Małgorzata Mieńko.

zobacz więcej


Kurs spedytora międzynarodowego – niebawem ruszamy!

Podlaska Agencja Consultingowa RECTUS-WOC we współpracy ze STUDIUM CELNYM organizuje kurs na SPEDYTORA MIĘDZYNARODOWEGO w bardzo atrakcyjnej cenie. Dodatkowo słuchacze Studiu Celnego otrzymują rabat. W ramach kursu oferujemy 165 godzin. Po ukończeniu kursu wydajemy zaświadczenie i certyfikat ukończenia kursu i posiadanych umiejętności.

zobacz więcej


Kurs na Agenta Celnego - start 26.09.2013 r.

UWAGA! Kolejny kurs przygotowawczy do egzaminu kwalifikacyjnego na Agenta Celnego rozpoczyna się 26.09.2013 r.

zobacz więcej


Studium Celne - rewelacyjny wynik spedytorów

30 sierpnia zostały ogłoszone wyniki egzaminu zawodowego, który w czerwcu zdawali także słuchacze Studium Celnego. Jak okazało się słuchacze z kierunku technik spedytor zdali ten egzamin rewelacyjnie.

zobacz więcej


Technik BHP obowiązkowy dla inspektorów BHP

Technik BHP obowiązkowy dla inspektorów BHP – wywiad ze specjalistą ds. BHP dot. zmian w przepisach.

zobacz więcej


Olimpiada rozstrzygnięta - Studium Celne znowu najlepsze!

21 czerwca podczas XIV Ogólnopolskiego Zjazdu Przewoźników w Roskoszy wręczono nagrody i puchary w VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Spedycja - Transport - Cło.

zobacz więcej


Porozumienie o współpracy między Studium Celnym a WSCiL

9 lipca w Warszawie Studium Celne w Białej Podlaskiej podpisało porozumienie o współpracy i wymianie informacji z Wyższą Szkoła Cła i Logistyki w Warszawie.

zobacz więcej


20-lecie Podlaskiej Agencji Consultingowej RECTUS-WOC

Pod koniec stycznia Podlaska Agencja Consultingowa RECTUS-WOC świętowała 20 lat istnienie firmy. Z tej okazji zostało zorganizowane spotkanie, na które zaproszono obecnych i byłych pracowników, przyjaciół i współpracowników firmy.

zobacz więcej


Studium Celne wygrało plebiscyt Podlasianin 2012

Studium Celne zdobyło statuetkę w kategorii Edukacja w plebiscycie Podlasianin roku 2012. Dziękujemy serdecznie za oddane na nas głosy. Utwierdza nas to w przekonaniu, że nasza praca jest doceniania i że wykonujemy ją naprawdę dobrze. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do obejrzenia relacji z gali wręczenia statuetek.

zobacz więcej


Szkoła dla Strażaków Ochotników

17 grudnia podczas spotkatnia Komendatów OSP powiatu bialskiego doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Gminą Biała Podlaska a Podlaską Agencją Consultingową RECTUS-WOC Sp. z o.o.

zobacz więcej


Zagłosuj na Podlasianina Roku

Prezes Podlaskiej Agencji Consultingowej organu prowadzącego Studium Celne w Białej Podlaskiej oraz Redaktor Naczelny portalu Interwizja zostaw wytypowany do plebiscytu Podlasianin Roku w kategorii edukacja organizowanego przez portal biala24.pl. Głosy na Pana Tadeusza Kucharuka można oddawać wysyłając sms’a o treści B24.20 na numer 7248 (koszt sms’a 2,48 zł). Głosowanie trwa do 31.12.2012 roku.

zobacz więcej


Kwartalnik Celny - wydanie specjalne

Ukazał się nowy numer Kwartalnika Celnego. Wydanie specjalne, w którym poruszany jest istotny problem zarówno regionu bialskiego jak i całego kraju dotyczący niedostosowania profili kształcenia dla potrzeb rynku pracy.

zobacz więcej


Porozumienie o współpracy

5 listopada doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Starostwem Powiatu Bialskiego a Podlaską Agencją Consultingową RECTUS-WOC Sp. z o.o. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

zobacz więcej


Podziękowanie za współpracę w badaniach naukowych

SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA W WARSZAWIE Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Katedra Geografii Ekonomicznej składa podziękowanie dla Podlaskiej Agencji Consultingowej "RECTUS-WOC" Sp. z o. o. za współpracę w badaniach naukowych dotyczących funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych.

zobacz więcej


Kurs języka niemieckiego

Polsko-Niemieckie Centrum Przedsiębiorczości zaprasza na kurs języka niemieckiego. Spotkanie i pierwsze zajęcia dla opiekunek osób starszych odbęda się 17.10. o godz. 16:00.

zobacz więcej


Starosta Bialski wspiera nowe kierunki nauczania

Zapytaliśmy Starostę Bialskiego Pana Tadeusza Łazowskiego, co sądzi na temat nowo otwieranego kierunku w Studium Celnym jakim jest Technik Pożarnictwa.

zobacz więcej


Finaliści V Olimpiady Wiedzy nagrodzeni!

Studium Celne po raz kolejny tryumfuje! Podczas XIII Ogólnopolskiego Zjazdu Przewoźników Polskich mającego miejsce w Roskoszy koło Białej Podlaskiej, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Olimpiady.

zobacz więcej


Piękne czytanie prozy J.I. Kraszewskiego głosowanie

Na uczestników konkursu „Piękne czytanie prozy J.I. Kraszewskiego” można glosować do 20.04.2012r. Głosy można oddawać poprzez wysłanie imienia i nazwiska uczestnika na adres interwizja@interwizja.edu.pl w temacie wpisując „głosowanie”. Wśród głosujących zostaną rozlosowane upominki.

zobacz więcej


Finaliści VIII Foto - Konkurs

W dniu 22 kwietnia Jury wybrało wyróżnione prace na które internauci mogą oddawać swoje głosy. Głosowanie trwa do 29.03.2011r.

zobacz więcej


Warsztaty "Dyplom i co dalej"

16 grudnia planujemy zorganizować warsztaty dla studentów i absolwentów studiów wyższych na temat lokalnego i regionalnego rynku pracy. Warsztaty planujemy rozpocząć o godz. 12.00 informacjami na temat lokalnego i wojewódzkiego rynku pracy, przewidziane są również warsztaty – doradztwo zawodowe i informacje na temat możliwości przekwalifikowania się pod kątem lokalnego rynku pracy. Warsztaty organizowane są przez Agencję Pracy RECTUS, Filię Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej, Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej oraz Lubelską Fundację Rozwoju Oddziała w Białej Podlaskiej. Spotkanie informacyjno - szkoleniowe dla studentów i absolwentów studiów wyższych odbędzie się w Lubelskiej Fundacji Rozwoju przy ul. Warszawskiej 14 w Białej Podlaskiej.


KONKURS FILMOWY "Moje Miasto- Biała Podlaska"

Zapraszamy do udziału w konkursie "Moje Miasto - Biała Podlaska". Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów.

zobacz więcej


IV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy - nagrody rozdane!

Studium Celne znów na podium. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 10 czerwca 2011roku w Roskoszy k. Białej Podlaskiej podczas XII Ogólnopolskiego Zjazdu Przewoźników Polskich.

zobacz więcej


Finaliści VII Foto - Konkurs

W dniu 13 kwietnia Jury wybrało wyróżnione prace na które internauci mogą oddawać swoje głosy. Głosowanie trwa do 26.04.2011r.

zobacz więcej


Studium Celne najlepsze w województwie lubelskim

Studium Celne najlepsze w województwie lubelskim. Prezentujemy analizę wyników egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik spedytor. Analiza dotyczy województwa lubelskiego i Studium Celnego w Białej Podlaskiej.

zobacz więcej


Pierwsze forum polsko-niemiecko-białoruskie

W Roskoszy k. Białej Podlaskiej odbędzie się "Forum Partnerstwa Regionalnego Polska-Białoruś-Niemcy: Wyzwania dla współpracy regionalnej." Konferencja odbędzie się w dniach 29.09-1.10.2010 r. Partnerem projektu jest m.in. Podlaska Agencja Consultingowa RECTUS-WOC.

zobacz więcej


Wygraj stówę - konkurs

Organizatorami konkursu „WYGRAJ STÓWĘ„ są portal internetowy Interwizja.edu.pl oraz Podlaska Agencja Consultingowa PAC RECTUS - WOC z siedzibą przy ul. Warszawskiej 14, 21-500 Biała Podlaska.

zobacz więcej


OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY ROZSTRZYGNIĘTA

24 czerwca w siedzibie Studium Celnego w Białej Podlaskiej rozstrzygnięto II etap Olimpiady w którym uczestniczyły 24 osoby. Lista laureatów olimpiady

zobacz więcej


Wykład w Studium Celnym

22 maja 2010 w Studium Celnym wykład wygłosi Pan Janusz Onyszkiewicz - minister obrony narodowej w latach 1992-1993 i 1997-2000, Poseł do Parlamentu Europejskiego w latach 2004-2009, do 2007 wiceprzewodniczący PE, a od 2007 do 2009 wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych PE.


Dni otwarte

Studium Celne w Białej Podlaskiej organizuje dni otwarte, które odbędą się 21-22 maja 2010 ....

zobacz więcej


VI Konkurs Języka Niemieckiego rozstrzygnięty!

24 kwietnia w siedzibie Studium Celnego w Białej Podlaskiej odbył się Finał VI Konkursu Języka Niemieckiego. Zwycięzcą okazał się Jakub Filipowski z II LO im. C. K. Norwida w Zamościu ....

zobacz więcej


VI Konkurs Języka Niemieckiego

Już po raz szósty Polsko-Niemieckie Centrum Przedsiębiorczości prowadzone przez Podlaską Agencję Consultingową RECTUS-WOC wraz z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym oraz Stowarzyszeniem Polska w Unii Europejskiej zorganizowało Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

zobacz więcej


Światowy Dzień Celnictwa w Studium Celnym

23 stycznia Studium Celne w Białej Podlaskiej świętowało uroczystość obchodów Światowego Dnia Celnictwa. Głównym punktem uroczystości był wykład Posła na Sejm RP Tadeusza Sławeckiego pt.:"Mały ruch graniczny pomiędzy Polską i Białorusią".

zobacz więcej


Miasto wspiera rozwój e-learningu
W dniu 10.11.2009r zostało podpisanie porozumienie o współpracy pomiędzy Urzędem Miasta Biała Podlaska reprezentowanym przez Pana Andrzeja Czapskiego-Prezydenta Miasta a Podlaską Agencja Consultingową RECTUS-WOC reprezentowaną przez Pana Tadeusza Kucharuka -Prezesa Zarz±du.

zobacz więcej


10 lat Studium Celnego
W Studium Celnym odbyła się X Uroczysta Inauguracja roku dydaktycznego 2009/2010. Zaproszeni goście mogli wysłuchać wykładu inauguracyjnego zaprezentowanego przez Pana Jarosława Zozulę z Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej a cał± uroczystoąć uświetnił występ kwartetu smyczkowego.

zobacz więcej


Studia Podyplomowe na SGH
Szkoła Główna Handlowa, Katedra Transportu działająca przy Kolegium Zarz±dzania i Finansów ogłasza nabór na: Podyplomowe Studia „Zarządzanie i finansowanie w sektorze transportu lotniczego”

zobacz więcej


Radio Lublin promuje kształcenie ustawiczne.
Kształcenie zawodowe coraz bardziej potrzebne.
W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na specjalistów z różnych dziedzin wzrasta ranga kształcenia zawodowego. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy Radio Lublin zorganizowało bardzo ciekawą akcję promującą kształcenie zawodowe i ustawiczne. Stworzona została platforma internetowa na której można znaleźć informacje na temat placówek oraz ich oferty edukacyjnej dla dorosłych.

zobacz więcej


Druga olimpiada rozstrzygnięta

W piątek (05.06.2009) w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy w trakcie X Zjazdu Przewoźników dokonano oficjalnego podsumowania drugiej Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Spedycja – Transport – Cło.

zobacz więcej


Finał Foto Konkursu - Moja szkoła w obiektywie

Mamy zaszczyt zaprosić na FINAŁ V Foto Konkursu - Moja szkoła w obiektywie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który odbędzie się 18 maja 2009r. o godz. 13.00 przy ul. Warszawskiej 14 w Białej Podlaskiej.

zobacz więcej


Wyniki I etapu II edycji Olimpiady S-T-C

Dnia 08.05.2009 w siedzibie Studium Celnego w Białej Podlaskiej odbyło się posiedzenie Jury II edycji Olimpiady Spedycja-Transport-Cło. Do drugiego etapu przechodzą ...

zobacz więcej


KWARTALNIK CELNY - Nowy numer

W nowym numerze: Dostosowanie polityki handlowej Polski do wymogów Wspólnoty; Założenie nowej ustawy o Służbie Celnej; Renta geograficzna Podlasia południowego; Szanse wykorzystania terenu lotniska w Białej Podlaskiej; Problemu limitowania wwozu paliwa samochodowego do Polski; Blokada terminalu.

zobacz więcej


V Foto - Konkurs WYNIKI

V FOTO – KONKURS „Moja szkoła w obiektywie” rozstrzygnięty. W kategorii zdjęcie wpłynęło 231 fotografii. Zobacz pełną listę zwycięzców.

zobacz więcej


V Konkurs Języka Niemieckiego

Już po raz piąty Polsko-Niemieckie Centrum Przedsiębiorczości prowadzone przez Podlaską Agencję Consultingową RECTUS-WOC wraz z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym oraz Stowarzyszeniem Polska w Unii Europejskiej zorganizowało Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

zobacz więcej


Światowy Dzień Celnictwa

26 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Celnictwa. Z tej okazji Prof. W. Czyżowicz wygłosił wykład dla słuchaczy Studium Celnego i zaproszonych gości na temat „40 lat Unii Celnej”.

zobacz więcej


Pojechali do Brukseli

Piotr Nowak, Agnieszka Nestorowicz i Monika Piszcz, zwycięzcy Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycja-Transport-Cło (słuchacze i absolwenci Studium Celnego), na zaproszenie Posła Janusza Onyszkiewicza pojechali do Brukseli.

zobacz więcej


V FOTO – KONKURS "Moja szkoła w obiektywie"

Podlaska Agencja Consultingowa RECTUS – WOC ogłasza V FOTO – KONKURS „Moja szkoła w obiektywie”. Celem konkursu jest utrwalenie w kadrze fotograficznym lub obiektywie kamery interesujących, ciekawych i zabawnych chwil związanych ze szkołą.

zobacz więcej


Dzień otwarty w Koroszczynie

21 września obchodzone jest święto Służby Celnej. W tym roku obchody święta zbiegają się z okrągłą 40. rocznicą powołania Europejskiej Unii Celnej. 40 lat temu pierwsze kraje tworzące Europejską Wspólnotę Gospodarczą, tj. Belgia, Holandia, Luxemburg, Francja...

zobacz więcej


Pierwsze materiały e-learningowe Studium Celnego

Słuchacze Studium Celnego jad± do Brukseli

zobacz więcej


Partnerska Inicjatywa w Białej Podlaskiej

Dnia 18 czerwca 2008 roku w Białej Podlaskiej, zostało podpisane Porozumienie o współpracy w ramach umowy partnerskiej.

zobacz więcej


Studium Celne - wycieczka edukacyjna

zobacz więcej


SPOTKANIE W "JEDYNCE" 8.04.2008

Wychodząc naprzeciw potrzebom zarówno środowiska przedsiębiorców jak również absolwentów szkół i uczelni oraz studentów, Agencja Pośrednictwa Pracy i Doradztwa Personalnego PAC RECTUS-WOC postanowiła zorganizować cykl spotkań dla w/w środowisk. Gośćmi będą przedstawiciele Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

zobacz więcej


Finał IV Konkursu Języka Niemieckiego

Już po raz czwarty Polsko-Niemieckie Centrum Przedsiębiorczości prowadzone przez Podlaską Agencję Consultingową RECTUS-WOC wraz z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym oraz Stowarzyszeniem Polska w Unii Europejskiej zorganizowało Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

zobacz więcej


Konkurs języka niemieckiego

Konkurs adresowany jest do uczniów liceów ogólnokształcących i techników Miasta Biała Podlaska i Powiatu Bialskiego, zainteresowanych rozwijaniem kompetencji językowych oraz poszerzaniem wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego.

zobacz więcej


Studium Celne - inauguracja roku dydaktycznego 2007/2008

22 września 2007 roku w Studium Celnym w Białej Podlaskiej odbyła się inauguracja roku dydaktycznego 2007/2008. Uroczystość miała miejsce w siedzibie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Obrony Przewoźników przy ul. Janowskiej 66 w Białej Podlaskiej.

zobacz więcej


FOTO KONKURS "Moja szkoła w obiektywie"

Foto – Konkurs „Moja szkoła w obiektywie” odbył się już po raz trzeci. W tym roku formuła konkursu została rozszerzona, uczniowie oprócz zdjęć mogli nadsyłać także krótkie filmy tematycznie związane ze szkołą.

czytaj więcej


Odbyła się konferencja naukowa

"Edukacja i rynek pracy, jako bariery i stymulatory rozwoju gospodarczego regionu bialskiego"
Rodzice często przeceniają możliwości swoich dzieci – twierdzi prof. Elżbieta Skrzypek, dziekan wydziału ekonomicznego UMCS. - Jeżeli jest możliwość uczenia się i studiowania, to nawet ci najmniej zdolni z tej szansy korzystają. Czy jednak osiągnięty wysoki poziom edukacji daje gwarancje sukcesu życiowego.

czytaj więcej


Podyplomowe Studium Gospodarka Przestrzenna, Katedra Geografii Ekonomicznej

Rekrutacja kandydatów na studia jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń (wniesienie opłaty za studia oraz złożenie w sekretariacie Katedry Geografii Ekonomicznej SGH oraz w Podlaskiej Agencji Consultingowej RECTUS-WOC w Białej Podlaskiej kompletu wymaganych dokumentów jest równoznaczne z przyjęciem).

czytaj więcej


WYNIKI konkursu języka niemieckiego

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego, zainteresowani rozwijaniem kompetencji językowych i poszerzaniem wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, już po raz trzeci wzięli udział w konkursie języka niemieckiego.

czytaj więcej


PROMOCJE

POSIADACZ KARTY RABATOWEJ MOŻE SKORZYSTAĆ Z PROMOCJI

czytaj więcej


Wykład prof. Kamińskiego

Dnia 8 czerwca 2006r miał miejsce wykład Pana Prof. dr hab. Hansa Kaminskiego Dyrektora Instytutu Kształcenia Ekonomicznego oraz Centrum E-lerningu Uniwersytetu w Oldenburgu (Niemcy). Prof. Hans Kaminski jest wybitnym ekspertem w dziedzinie metodyki nauczania ekonomii. Spotkanie zorganizowane było przez Pana Tadeusza Kucharuka Dyrektora Polsko - Niemieckiego Centrum Przedsiębiorczości w Białej Podlaskiej w porozumieniu z Panią dr Joanną Marchel Naczelnikiem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Biała Podlaska oraz Panem Tadeuszem Łazowskim Starostą Powiatu Bialskiego.

czytaj więcej


Promocja studiów ekonomicznych

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne wraz z dyrektorami szkół średnich z miasta Biała Podlaska oraz władzami uczelni wyższych organizuje cykl spotkań promujących kierunki ekonomiczne.

czytaj więcej


Konferencja naukowa: Polacy i Niemcy o gospodarce

Co rynkowe, co społeczne Co ma mieć prymat, wolna gospodarka rynkowa, czy ogólny interes społeczny? Ta pierwsza sprzyja rozwojowi kapitału i niesie postęp. Interes społeczny pozwala z kolei na zabezpieczenie podstawowych potrzeb egzystencjalnych szerokim masom ludzkim. Jedno i drugie jest ważne, więc może swoisty konglomerat: społeczna gospodarka rynkowa.

czytaj więcej